28. januar – 5. februar 2022

Informasjon

Historie

Nordlysfestivalen har siden sin oppstart i 1988, utviklet seg fra en liten klassisk musikkfestival, til en stor tidagers musikkfest.

Recordita Armonia 10

Recondita Armonia på Verdensteatret 2018. Foto: Marius Fiskum/Nordlysfestivalen

Gjennom "Music in the Arctic» har Nordlysfestivalen beholdt kjernen av det klassiske og kunstmusikk, men presenterer i dag en stor bredde av musikalske uttrykk. Fra verdensstjerner til lokale talenter, fra etablerte artister til kommende stjerner, alle finner du på våre scener.

Bookinghistorikk:

2021:

Romeo og Julie med Hålogaland Teater og Arktisk Filharmoni (avlyst), Det Beste I Oss (avlyst), Madame Krystall (digital), Best of Astor Piazzolla (avlyst), Arktisk Sinfoniettas Leonard Cohen + Ferskvare (avlyst), Trio Brax (digital), Requiem: Shine on Them (avlyst), Vippepunktet (avlyst), UngSy (digital), Arvid Engegård Trio (avlyst), Spectral Beat (digital), Kommende Stjerner (digital), So Sweet is She (digital), Jan Gunnar Hoff Trio (avlyst), Contrafactae (avlyst), Solveig (avlyst), Den Rare Tida (avlyst), Adrian Angelico (digital), Tromsø Storband (avlyst), Magyar Hot Club (digital), Telefonen (avlyst), Mun Dajan Mii med Jakop Janssønn (avlyst), ISÀK (avlyst)

2020:

Celtic Nights - Oceans of Hope, Sound Of Light, Kingwings møter Arktisk Filharmoni, "Å klore seg fast" med Simone Grøtte, Eyolf Dale Wolf Valley, Amores do Rio, Yuri Honing, Contrafactae - Fake News Ensemble, "Sammen" med Johannes Eilertsen og Jan Erik Ollén, Sergey Kaydalov, Aleksander Kostopoulos, Fotefar og Pål-Are Bakksjø Trio, Musica Ficta, Arvid Lizell, Way Out West Trio, UngSy, Arctic Pulse, Kari Slaatsveen og Christian Eggen med Hærens Musikkorps - Men sola kommer i hvert fall tilbake, Fra Bar til Barrikade med Tora Augestad, Tromsø Storband med Nils Landgren, Schubert Lounge, MiN-ensemblet med Roman Simovic, Rune og Erika - For fulle seil, Opera Locos, Norrbotten Big Band: Broadway, ARcTic Sustain - Let Vibrate, New North Academy, Kommende Stjerner, Soul Session - Funk Show, Live Opera fra the MET, Ensemble 4FEMTEN, Vokal Nord - Ønskekonserten,

2019:

West Side Story + Porgy & Bess, Eberson, All About That Bass - Tuba4 med Mike Forbes, En Smuk Aftensang med Knut Erik Sundquist & Nils Anders Mortensen, Oslo Swingers Club, Chinese New Years Concert, Oversett med Marthe Valle, Håvard Lund og Håkon Mjåset Johansen, Ola Asdahl Rokkones med Wiener Kammersymphonie, LEAGUS, UngSy, Liederabend, Live Foyn Friis Band, Juoiggas!, Klish, Barokksolistene, Ad Astra, Top Of The World: Dmitry Shishkin, Vein Trio, A Million Pineapples, The Cavern Beatles, Under the Northern Lights Ballet Galla, Wenche Myhre med Tromsø Storband, Ubeskrivelig med Silje Solheim Johnsen og Ola Asdahl Rokkones, Kommende Stjerner, Vokal Nord: Ode Til Gleden,

2018:

The Orchestral Joik, Nordens Paris, Hvorfor kom du ikke før?, Jonas Alaska, Ralph Myerz & the Jack Herren Band, Resirkulert, Berit Norbakken Solset og Jan Gunnar Hoff fremfører “Terra Nova”, Snö, Kalabalik, Come Shine med FMKN, Procol Harum, Billy Cobham, Treskatresk, Wild Movements av Øystein Blix, Berit Norbakken Solset fremfører “Heksejakt” med NOSO, UngSy, Blood Sweat & Tears, Recondita Armonia, Ballet Hispanico, Chinese New Years Gala, Å leve er å kjempe med Scene Finnmark, Vokal Nord, Made in China, Trio Mediæval, Ad Astra, Orgelkonsert med Hijoo Moon, Kommende Stjerner og Du Store Mamelukk

2017:

Musorgkijs “Bilder fra en utstilling” og Ravels Bolero med NOSO (Åpningsforestilling), Lava, Labyrinter, Beyond the River Gold, Power & Passion of Opera (Operagalla), Konsen Big Band, Tir Alu, “Det er Vackrast” med Konsen, Tonje Unstad, Doppler, UngSy, Marit Sandvik og Maurizio Picchio, Georgy Tchadze, A Tribute to Ella & Dizzy med Tromsø Storband, Kommende Stjerner, Aske, Trail of Souls, The Band Called Oh og NOSO, Al McKay Allstars, Mahagonny Songspiel, Viddarna Inom Mig, D´Sound og Vintersanger.

2016:

Skjebnesymfonien (åpningskonsert), Lill Lindfors, UngSy, Giacomo Puccini - Turandot (Live fra Met), Mike Stern og Jan Gunnar Hoff Quartet, Bo Kaspers Orkester, Fela og Fanten, All About Love, Nordisk Aften, Havn med Vokal Nord og Susanne Lundeng, Kommende Stjerner, Nordic Reflections med FMKN, Øst om vest - vest om øst, Nok en same, Farmers Market, Hemsing/Larsen, Musikk e kommet for å bli, Store band - ingen grenser med Ragnhild Furebotten, Tromsø Storband, Det Norske Blåseensemble og Hovedøen Social Club, Ballet Galla, Mari Boine med band, Music for 18 musicians.

2015:

Bernstein & Bates med NOSO, Solo for Soul med Galina Sidorenko og Sergej Osadchuk, Lisa Simone og Tromsø Storband, Halvdan Sivertsen, Requiem og miserere med Vokal Nord og Pratum Integrum, Konsen Kammerorkester spiller Sibelius, Sibelius 150 år med Jussi Makkonen, Kartellet: Kan du komme ned og hente meg?, UngSy, Ytterpunkt: Å trø over grensen med Berit Norbakken Solset og Nils Mortensen, Bugge Wesseltoft og Amina Sewali, The Band Called Oh!, Son of Light, Kommende Stjerner, An Evening With Nordic Tenors, Figaros Bryllup med Bolshoi Operaen, "Straight Forward" med Marie Vangen, Tonje Unstad, Jørn Hoel og Ensemble Noor, Kortreist musikk med Konsen Sinfonietta

2014:

Henning Kraggerud og Jostein Gaarder, Mezzoforte, Kommende Stjerner, Utopia and Reality Chamber Choir, Simone Sings Nina, Queendom, The Symphonic Brass of London, Graceland, Blicher/Hemmer/Gadd, "Brasserie", Mozartgalla, Foyn Trio, Songs to the Moon, Orgelsymfoni og Carmen Fantasi, Odd Steinar Albrigtsen Kvintett, The Games We Play, Concerto Grosso, Gunilla Süssmann, Tungt, Bolshoi in the Arctic, Heidi & Dinosaus

2013:

Heksehammeren, Collage, Konsen Sinfonietta, Gothenburg Combo, Rocks & Straws, Odd René Andersen, Elena Yakovleva, Håkon Stødle, Bolero Berlin, "Emil, Pippi, Karlsson & Co", Is_Beat, Christianssand Ensemble, Balanse, World percussion ensemble, Jan Gunnar Hoff og Anders Jormin med studenter, Mister Etienne in concert, Vintage Pop & foreigners in Russia, Ouvertüre med Helge Norbakken, Baadsvik & NOSO, Harald Bakkeby Moe, Rimfrost Teaterensemble, Ensemble Allegria & Tine Thing Helseth, Marius Neset, Øystein Blix, Christian Lindberg & Fabio Mastrangelo, Oh!, Kommende Stjerner, UKM Arctic med "New Winds in Arctic traditions", State Hermitage Orchestra, Jon Faddis & Tromsø Storband

2012:

Aasmund Nordstoga, Arktisk Sinfonietta med KAIA, Moddi og Julie Alapnes Normann, Jaga Jazzist, Ragnhild Furebotten, Vicino alla Montagna, Arkhangelsk State Chamberg Orchestra med Lilly Jørstad og Miriam Helms Ålien, Time Travel - Tune in, Smolny Chamber Choir, Mariinsky-operaen: "Il Viaggo a Reims", Reindans - Boazodánsa, NOSO med Øystein Baadsvik, Hilde Louise Asbjørnsen, Arktisk Sinfonietta, Mike del Ferro Quintet, Rockebandet Plopp, Grand Duetto, Bjørn Sundquist og Engegårdkvartetten, Larry Carlton Quartet og Tromsø Storband, Tirtha, Ivan Sichka: Project Nord, Mikkel og Reverockerne

Mer bookinghistorikk kommer...

Denne siden benytter seg av informasjonskapsler (cookies). Du kan fortsette å bruke siden som vanlig hvis du godtar dette.
Les mer om bruk av informasjonskapsler i vår personvernerklæring.

Lukk