23. januar - 1. februar 2025

Program 2025

Ad Astra

Se unge dansere innta Lillescenen

IMG 0383

Ad Astra er en forestilling for unge dansere fra Kulturskolen, hvor de får boltre seg som kreative skapere og utøvende dansekunstnere.

Forestillingen gir elever muligheten til å utforske eget kunstneriske ståsted, enten som danser eller koreograf. Flere verk har premiere og både lærere og elever deltar aktivt i den skapende prosessen.

Programmet er satt sammen av ny koreografi og noe eksisterende repertoar fra moderne dans, jazzdans og klassisk ballett. Til sammen blir det en variert og spennende blanding som utfordrer danserne gjennom kunstens mangefasetterte uttrykk.

Blant de som medvirker finner vi Ungdomskompani Nord, et dansekompani for unge dansere mellom 12-16 år, samt Kulturskolens egne dansere.

Se bilder fra fjorårets forestilling her:


Lurer du på noe om tilgjengelighet og hvordan du kommer deg til Lillescenen ?
Se her: Tilgjengelighet

I samarbeid med:

Billetter

Avsluttet!

søndag 26. januar 2025

Kl. 16.00

Lillescenen, Tromsø Kulturhus

Varighet 75 min

Avsluttet!

søndag 26. januar 2025

Kl. 18.00

Lillescenen, Tromsø Kulturhus

Varighet: 75 minutter

Denne siden benytter seg av informasjonskapsler (cookies). Du kan fortsette å bruke siden som vanlig hvis du godtar dette.
Les mer om bruk av informasjonskapsler i vår personvernerklæring.

Lukk